Kandydat na premiera Włoch żąda wstrzymania przyjmowania migrantów

Świat
Kandydat na premiera Włoch żąda wstrzymania przyjmowania migrantów
PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Jeden z kandydatów na premiera Włoch lider Ligi Północnej Matteo Salvini zażądał w środę natychmiastowego wstrzymania przyjmowania migrantów ratowanych na morzu. Tak odniósł się do ostrzeżeń o możliwości przybycia terrorystów do Włoch i do aresztowania dżihadysty.

Salvini skomentował niedawne ostrzeżenie unijnej agencji Frontex o możliwej obecności terrorystów na łodziach migrantów i środowe zatrzymanie w Turynie bojownika i propagandzisty Państwa Islamskiego (IS), 23-letniego obywatela Włoch i Maroka.

 

- Zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie; po aresztowaniach i ujawnieniu przez Frontex możliwości przeniknięcia terrorystów do tych, którzy przybywają, apelujemy o natychmiastowe działania, o żelazne kontrole wszystkich naszych granic morskich i lądowych oraz zawieszenie wszelkiego dalszego przyjmowania migrantów na naszych wybrzeżach - oświadczył przywódca Ligi.

 

Salvini, ostro krytykujący politykę migracyjną władz Włoch, ubiega się o fotel premiera po wyborach z 4 marca, które nie przyniosły wyraźnego zwycięzcy. Od trzech tygodni trwają nieformalne rozmowy na temat powołania nowego rządu.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie