Brazylia: Ostrzelano autokary z kolumny byłego prezydenta da Silvy

Świat
Brazylia: Ostrzelano autokary z kolumny byłego prezydenta da Silvy
Wikimedia Commons/Arquivo AB/Twitter/Lula pelo Brasil

Co najmniej dwa autokary z kolumny pojazdów Luiza Inacio Luli da Silvy, byłego prezydenta Brazylii, który ponownie ubiega się o ten urząd, zostały ostrzelane na południu kraju. Nikt nie został ranny - poinformowano na Twitterze byłego szefa państwa.

Nie jest jasne, czy podczas incydentu da Silva znajdował się w którymś z autokarów.

 

Partia Pracujących, do której należy były prezydent (2003-2011), podała, że kolumna pojazdów podróżowała bez policyjnej asysty z miasta Quedas do Iguacu do miejscowości Laranjeiras do Sul w stanie Parana. Na stronie internetowej partii opublikowano zdjęcie boku jednego z uszkodzonych autokarów, gdzie widać otwór przypominający dziurę po pocisku.

 

 

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

Były szef państwa napisał na Twitterze o bezprecedensowym akcie przemocy. "Jeśli chcą walczyć, niech walczą ze mną w sondażach" - dodał.

 

Da Silva prowadzi obecnie kampanię przed wyborami prezydenckimi w październiku, walcząc o start w tym głosowaniu, mimo że w zeszłym roku został skazany za korupcję. W przyszłym tygodniu brazylijski Sąd Najwyższy ma podjąć decyzję w sprawie wniesionej przez byłego prezydenta apelacji od tamtego wyroku.

 

PAP, Twitter

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie