Turcja nie wydali rosyjskich dyplomatów w związku ze sprawą Skripala

Świat
Turcja nie wydali rosyjskich dyplomatów w związku ze sprawą Skripala
PAP/EPA/Will Oliver

Turcja potępia zamach w Wielkiej Brytanii na byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala, który przeszedł na stronę Londynu, lecz nie planuje wydalenia rosyjskich dyplomatów - podała agencja AP w poniedziałek.

Nie wymieniając Rosji, rzecznik MSZ Hami Aksoy powiedział w poniedziałek, że Turcja uważa użycie broni chemicznej za zbrodnię przeciwko ludzkości i dodał, że sprawcy zamachu na brytyjskiej ziemi powinni zostać schwytani i postawieni przed wymiarem sprawiedliwości.

 

Wicepremier Bekir Bozdag powiedział jednak, że Turcja utrzymuje "pozytywne" stosunki z Rosją i nie podejmie żadnych działań przeciwko Moskwie.

 

W rozmowie z dziennikarzami po posiedzeniu gabinetu Bozdag powiedział: "Turcja nie rozważa podejmowania jakichkolwiek decyzji przeciwko Rosji".

 

Turcja jest członkiem NATO, ale pozostaje poza Unią Europejską.

 

Rosja zareaguje symetrycznie na wydalenie przez kilkanaście państw jej dyplomatów - zapowiedział w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. O odpowiedzi rosyjskiego MSZ korespondent Polsat News Tomasz Kułakowski.

 

 

PAP, Polsat News

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie