Tir przewrócił się na wjeździe na A1. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 12 godzin

Polska
Tir przewrócił się na wjeździe na A1. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 12 godzin
KPP Aleksandrów Kujawski

We wtorek wieczorem, po blisko 12 godzinach od przewrócenia się samochodu ciężarowego z naczepą na wjeździe na autostradę A1 w Nowym Ciechocinku, służbom udało się usunąć pojazd z jezdni. Na trasę w kierunku Torunia i Gdańska mogą od godziny 23 wjeżdżać także ciężarówki.

- Ciężarówka została usunięta z jezdni - zarówno naczepa, jak i ciągnik - powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz.

 

Wcześniej rzeczniczka informowała, że samochód ciężarowy scania z naczepą, przewożący puste pojemniki z tworzywa sztucznego przewrócił się przed południem na wjeździe na autostradę. Pojazd zatarasował część drogi, przez co niemożliwy był wjazd na autostradę ciężarówek w kierunku Torunia i Gdańska, a jedynie mogły wjeżdżać samochody osobowe i busy. Na samej autostradzie ruch odbywał się normalnie.

 

Po południu rozpoczął się rozładunek i podnoszenie przewróconego samochodu.

 

- Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze - podkreśliła mł. asp. Białkowska-Błachowicz. Prowadzący ciężarówkę został w wypadku ranny i trafił do szpitala.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie