Auto uderzyło w przydrożne drzewo, które miało zostać wycięte. Dwie osoby zginęły

Polska
Auto uderzyło w przydrożne drzewo, które miało zostać wycięte. Dwie osoby zginęły
KPP Krapkowice

Na łuku drogi wojewódzkiej 423 w Krępnej, na trasie między Zdzieszowicami a Krapkowicami na Opolszczyźnie, osobowy ford wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął pasażer, a kierująca autem kobieta zmarła w szpitalu. Według policji w tym miejscu wielokrotnie dochodziło już do wypadków, a rosnące tam drzewa stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Dlatego drzewa mają być wycięte.

Do wypadku forda doszło 7 marca nad ranem. Na łuku drogi auto wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Według wstępnych ustaleń przyczyną wypadku była nadmierna prędkość i niedostosowanie do warunków na drodze.

 

Pasażer forda zginął na miejscu, kobietę siedzącą za kierownicą w ciężkim stanie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala, gdzie zmarła.


Policja informuje, że wielokrotnie zawiadamiała Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu o zagrożeniu, które stanowią drzewa rosnące przy tej  drodze. Ostatni raz pismo w tej sprawie miała wysłać w lutym ubiegłego roku.


Brak zgody na wycinkę wszystkich drzew


W maju zarząd dróg wystąpił do gminy Zdzieszowice o pozwolenie na usunięcie 8 drzew, w tym tego, w które obecnie uderzył samochód.

 

Gmina zwróciła się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o zgodę na wycinkę.


We wrześniu RDOŚ zapytał, czy można poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu, bez szkodzenia drzewom. ZDW odpowiedziało odmownie.


Ochrona środowiska nie zgodziła się na wycinkę wszystkich wskazanych drzew, ponieważ niektóre są w dobrym stanie, a ich lokalizacja nie zagraża bezpieczeństwu. Wskazała cztery, które jej zdaniem stwarzają zagrożenie. Było wśród nich to, w które uderzył ford.

 
Ponieważ zgodna na usunięcie drzew dotarła do zarządu dróg już po jesiennych wycinkach, przetarg na obecną trzeba powtórzyć. Drzewa znikną prawdopodobnie w drugiej połowie kwietnia.

 

nto.pl, polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie