Tragiczny finał rodzinnej kłótni. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo brata

Polska
Tragiczny finał rodzinnej kłótni. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo brata
Polsat News

Sąd Rejonowy w Opatowie (Świętokrzyskie) aresztował w poniedziałek na wniosek prokuratury 54-letniego Wojciecha Z., podejrzanego o zabójstwo brata - poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, Jan Klocek. Wg lokalnych mediów, mężczyźni byli bliźniakami.

- Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy, na trzy miesiące - dodał sędzia Klocek.

 

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w Tudorowie pod Opatowem, w domu, w którym bracia wspólnie mieszkali. Jak wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury, pomiędzy braćmi doszło do kłótni, w czasie której Wojciech Z. zadał bratu, używając "ustalonego narzędzia", serię ciosów. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

 

- Dopiero około godziny 2. Wojciech Z. wezwał do brata pogotowie ratunkowe. Na miejscu pojawili się też funkcjonariusze policji. Szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest Z. Mężczyznę zatrzymano - był wówczas trzeźwy - informował w komunikacie prasowym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

 

W niedzielę mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. - W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia - dla dobra postępowania nie ujawniamy ich treści - dodał Prokopowicz.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie