Przewoził worki z nielegalnym tytoniem, w domu miał magazyn

Polska
Przewoził worki z nielegalnym tytoniem, w domu miał magazyn
KWP w Radomiu

Radomscy policjanci zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę nissana. W jego pojeździe ujawniono worki z nielegalną krajankę tytoniową. Sprawdzono też posesję należącą do mężczyzny. Był tam magazyn, w którym przechowywano setki kilogramów krajanki niewiadomego pochodzenia.

Do zdarzenia doszło w środę w Radomiu. W sumie w kontrolowanym aucie oraz na terenie posesji kierowcy zabezpieczono ponad tonę krajanki. 

 

 

 

 

Śledczy ustalili, że tytoń miał trafić na radomski rynek. Policja szacuje, że uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 800 tys. zł. 27-latkowi grozi do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Radomiu.

 

  

To już kolejna akcja policjantów z Radomia związana z nielegalnym przemysłem tytoniowym. W minionym roku funkcjonariusze zlikwidowali trzy fabryki, w którym produkowano krajankę tytoniową, a także magazyny, gdzie zabezpieczono ponad pięć ton wyrobów tytoniowych.

 

Jak twierdzą policjanci, gdyby trafiły one na rynek budżet państwa straciłby blisko 3 mln zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszało sześć osób.

 

polsatnews.pl

mic/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie