Uderzenie w nielegalny hazard. Zatrzymano 22 osoby

Polska

22 osoby zatrzymane, zlikwidowane cztery lokale i zabezpieczonych 31 nielegalnych maszyn do gier o niskich wygranych - to efekt akcji funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, CBŚP, stołecznej policji i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach, która nadzoruje tą sprawę, zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach oraz prania pieniędzy. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, a pozostali objęci są m.in. dozorami policyjnymi, zakazami kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz zakazami opuszczania kraju.

 

Działali na terenie niemal całego kraju

 

- Za nielegalne urządzenie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie kary łącznie - powiedziała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

 

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy organizowali i prowadzili gry na automatach na terenie niemal całego kraju, bez posiadania stosownych zezwoleń, w lokalach niebędących kasynami.

 

Do zatrzymań doszło w między 20 a 22 marca na terenie województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Ponad 150 funkcjonariuszy służb zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Okręgowej w Siedlcach 22 osoby. Jak się okazało, jednym z zatrzymanych był 32-latek poszukiwany listem gończym, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności.

 

Zabezpieczono luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze

 

W Warszawie i w Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych. W mieszkaniach zajmowanych przez podejrzanych oraz lokalach zabezpieczono materiały dowodowe, a także 31 maszyn do gier. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze.

 

- Za urządzenie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu - poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

 

W akcji zatrzymania brali udział funkcjonariusze z warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Hrebennem.

 

Było to kolejne uderzenie warszawskiego CBŚP i KAS w nielegalną działalność hazardową. Do tej pory w śledztwie zarzutami objęto 45 osób i zabezpieczono ponad 350 automatów do gier. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy.

 

PAP

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie