Policja odzyskała ukradzione Mitsubishi Outlander warte 111 tys. zł. Było w "dziupli"... w kawałkach

Polska

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową uzyskali informację, że na terenie powiatu wołomińskiego jest posesja, na którą przywożone są samochody skradzione na terenie Warszawy. Gdy funkcjonariusze przeszukali budynki, znaleźli tam skradzione dzień wcześniej w Wesołej mitsubishi oraz Toyotę Auris. Wyjęto z nich, co się dało. Części leżały wśród resztek innych pojazdów.

Policjanci weszli na teren gospodarstwa, gdzie miały być demontowane samochody. Okazało się, że przebywa tam dwóch mężczyzn. Jeden z nich przyznał funkcjonariuszom, że wynajmuje posesję, na której mieszka.

 

Mitsubishi i toyota w kawałkach...

 

W znajdującym się tam garażu policjanci odkryli samochód marki Mitsubishi Outlander bez tablic rejestracyjnych. Poza tym znajdował się tam wycięty numer VIN należący do mazdy skradzionej z terenu Wawra.

 

Policjanci przeszukali także inne pomieszczenia, gdzie odnaleźli Toyotę Auris oraz części samochodowe. Zabezpieczono m.in. karoserię nissana oraz moduł pochodzący z toyoty.

 

Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny.

 

Obaj mężczyźni, których funkcjonariusze zastali na przeszukanym terenie, zostali zatrzymani i przewiezieni do stołecznej komendy. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 33-letniemu Pawłowi K.

 

Mężczyzna jest podejrzany o paserstwo. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

 

...mercedes i audi - w całości

 

Cieszyć się mogą za to właściciele mercedesa i audi, które odzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z warszawskiej dzielnicy Wola. Odzyskane pojazdy trafiły na policyjny parking.

 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z wolskiej komendy prowadzili czynności operacyjne w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przywłaszczenia pojazdów. Wartość mercedesa i audi została oszacowana na kwotę ponad 250 tysięcy zł. 

 

Po wykonaniu czynności procesowych mercedes i audi zostaną przekazane właścicielom.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie