Pod Krakowem budują osiedle domów jednorodzinnych z parkiem różańcowym i kapliczką

Polska
Pod Krakowem budują osiedle domów jednorodzinnych z parkiem różańcowym i kapliczką
osiedlefatimskie.pl

- Osiedle Fatimskie powstaje dla tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu - głosi informacja na stronie osiedla, które powstaje w małopolskiej Krzywaczce. Choć domów jeszcze nie zbudowano, wszystkie zaplanowane w pierwszym etapie znalazły już ponoć nabywców.

Inicjatorem budowy Osiedla Fatimskiego jest Andrzej Sobczyk, producent i dystrybutor filmów chrześcijańskich oraz wiceprezes Stowarzyszenia Rafael, którego celem jest "aranżowanie i wspieranie dzieł ewangelizacyjnych oraz służących krzewieniu postaw chrześcijańskich".

 

Budowę realizuje D.O.M Development. Jak powiedział nam jej właściciel Józef Dusza, jego firma  zajmuje się "tylko kwestiami budowlanymi. Resztą kieruje Andrzej Sobczyk".

 

"Mieć sensownych sąsiadów"

 

W rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną Sobczyk przyznał, że o takim przedsięwzięciu myślał już od czasów młodzieńczych.

 

- Myślałem wtedy o tym, by stworzyć otoczenie ludzi, którzy na co dzień będą dla siebie wzmocnieniem. Ta myśl ewoluowała, bo pojawiły się plany założenia rodziny i coraz bardziej widziałem potrzebę tego, żeby mieć sensownych sąsiadów - nie takich, z którymi widzi się raz na miesiąc, ale takich, z którymi tworzy się prawdziwe i pełne szczerości więzy międzyludzkie oparte na chrześcijańskim fundamencie - powiedział Sobczyk. 

 

"W sumienia ludzi nikt nie będzie zaglądał"

 

W rozmowie z nami wyjaśnił, że będzie to "klasyczne osiedle".

 

Choć zaraz dodał: - Jeśli mamy w nazwie osiedla "Fatimskie" i mówimy wyraźnie o co nam chodzi w przedstawionym na stronie opisie to siłą rzeczy chcemy przyciągnąć ludzi, dla których wartości takie jak rodzina, wychowanie, dom i wiara są istotne. Zapraszamy takich, którzy żyją tymi wartościami.

 

Sobczyk zastrzegł jednak, że w "sumienia ludzi nikt nie będzie zaglądał".  

 

Jak mówi, wszystkie domy pierwszego etapu inwestycji, czyli sześć nieruchomości, znalazły już nabywców.

 

Czy sprawdzano ich pod kątem wiary? - zapytaliśmy.

 

Nie weryfikujemy tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie. Ktoś komu pasuje nasza koncepcja jest już osobą, którą chętnie do nas zapraszamy - dodał.

 

Będą kolejne domy

 

W sieci opublikowano projekt pierwszego etapu budowy. 

  

 

 

Na działkach od 600 do 800 metrów kw. ma stanąć sześć domów o powierzchni 143 i 178 m kw. Plany zakładają też budowę garaży i pomieszczeń gospodarczych oraz zewnętrznych miejsc parkingowych, parku różańcowego, kapliczki, boiska, placu zabaw i fontanny.

 

Na stronie dewelopera można znaleźć galerię obrazującą postępy prac. 

 

 

Ze strony dowiadujemy się też, że plac budowy został poświęcony przez księdza.

 

 

Deweloper planuje budowę kolejnych domów. Wkrótce oferta ma być opublikowana na jego stronie. 

 

ekai.pl, polsatnews.pl

mic/dro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie