Prymas wysłał na odwyk i "przeniósł w stan spoczynku" proboszcza z Jarząbkowa

Polska
Prymas wysłał na odwyk i "przeniósł w stan spoczynku" proboszcza z Jarząbkowa
Google Street View/Kościół w Jarząbkowie

Proboszcz parafii w Jarząbkowie (Wielkopolskie), który w niedzielę kierował samochodem pod wpływem alkoholu, decyzją prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka, został "przeniesiony w stan spoczynku". Ma także podjąć terapię odwykową.

W niedzielę, w trakcie kontroli drogowej, policja zatrzymała proboszcza parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie. Okazało się, że kapłan kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Według lokalnych mediów, 71-letni duchowny miał w organizmie 1,4 promila alkoholu; policja odebrała księdzu prawo jazdy.

 

Podejmie terapię odwykową

 

Kanclerz i rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. Zbigniew Przybylski poinformował. że prymas Polski, metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak odbył w czwartek rozmowę z proboszczem z Jarząbkowa.

 

- Dotychczasowy proboszcz z dniem 25 marca br., czyli od najbliżej niedzieli, zostaje zwolniony z obowiązków administratora parafii w Jarząbkowie i przeniesiony w stan spoczynku. Na emeryturze zamieszka on w domu księży seniorów w Gnieźnie i podejmie niezbędną terapię odwykową od alkoholu. Po zakończeniu leczenia stawi się u księdza prymasa i poinformuje go o rezultatach terapii - powiedział ks. Przybylski.

 

Jak dodał, "w ostatnich miesiącach dochodziły do kurii niepokojące sygnały, mogące świadczyć o tym, że kapłan nadużywa alkoholu".

 

Proboszcz nie odbierał telefonów

 

- Ksiądz dziekan kilkukrotnie jeździł do Jarząbkowa, chcąc zbadać te doniesienia. Niestety zastawał zamkniętą plebanię, a ksiądz proboszcz nie odbierał telefonów. Później tłumaczył się chorobą. Kapłan był również wezwany w tej sprawie do księdza prymasa. Zaprzeczył wówczas pogłoskom dotyczącym nadużywania przez niego alkoholu - powiedział ks. Przybylski.

 

Nowym proboszczem parafii w Jarząbkowie mianowany został ks. Mariusz Misiorowski, dotychczasowy rezydent w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM we Wrześni.

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi do dwóch lat więzienia.

 

PAP

nro/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie