23-latka i 26-latka napadły na sklep w Lublinie. W kominiarce i z atrapą pistoletu

Polska

Policjanci zatrzymali dwie młode kobiety, które odpowiedzą za napad na sklep "Żabka" w Lublinie. Jedna z nich zastraszyła ekspedientkę atrapą broni i zażądała wydania gotówki. Wcześniej jej wspólniczka upewniła się, że w sklepie nie ma już klientów. Funkcjonariusze zatrzymali napastniczki dzięki nagraniu z kamery monitoringu.

Do napadu na sklep przy ul. Zana doszło w poniedziałek przed godziną 23:00. Do środka weszła młoda kobieta, rozejrzała się po sklepie, a kiedy upewniła się, że nie ma innych klientów, wyszła na zewnątrz.

 

Chwilę później do sklepu weszła napastniczka z twarzą zamaskowaną kominiarką. Wyjęła przedmiot przypominający broń palną i kierując go w stronę kasjerki zażądała wydania pieniędzy.

 

Ekspedientka dała 600 zł

 

Wystraszona pracownica przekazała 600 zł, które miała w kasie. Po chwili napastniczka wybiegła ze sklepu. Kasjerka zawiadomiła policję, a funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania z udziałem m.in. psa tropiącego.

 

- Zabezpieczyliśmy monitoring i na podstawie tego nagrania przekazaliśmy zdjęcia wszystkim policjantom i patrolom w mieście - powiedziała Polsat News Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka lubelskiej policji.

 

We wtorek policjanci zauważyli dwie młode kobiety przy ul. Skłodowskiej. Nie mieli żadnych wątpliwości, że są one poszukiwane do sprawy rozboju.

 

Próbowały dokonać drugiego napadu

 

Zatrzymana została 23-letnia mieszkanka woj. lubelskiego i 26-latka z woj. śląskiego. Podczas przeszukania pokoju, w którym obie kobiety zamieszkiwały, policjanci odnaleźli kominiarkę, część zrabowanych pieniędzy oraz atrapę broni.

 

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że kilkanaście minut przed rozbojem na ul. Zana, kobiety usiłowały w podobny sposób dokonać napadu na sklep przy ul. Szafirowej.

 

Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem może im grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

Autor zdjęcia: Policja Lublin

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie