Uwaga na kurtki przeciwdeszczowe dla dzieci. Sznurki do ściągania mogą doprowadzić do uduszenia

Polska
Uwaga na kurtki przeciwdeszczowe dla dzieci. Sznurki do ściągania mogą doprowadzić do uduszenia
Mat. producenta

W kurtkach przeciwdeszczowymi dla dzieci Kipsta T500 wykryto problem ze sznurkami do ściągania, który może prowadzić nawet do uduszenia. Klienci, którzy kupili taką kurtkę, mogą ją oddać lub w sklepie poprosić o naprawę usterki. O problemie informuje sieć Decathlon, m.in. w Holandii i Belgii. W Polsce te kurtki również są w ofercie, ale na stronach sieci ostrzeżeń na razie nie ma.

Jak informują zachodnie przedstawicielstwa sieci sklepów Decathlon chodzi o kurtki Kipsta T500 - modele z kodami 8364291 i 8364292. W sprzedaży znajdowały się one od 24 stycznia 2016 roku do 1 marca 2018 r. Klienci, którzy je kupili, proszeni są o kontakt ze sklepem.

 

Akcja profilaktyczna

 

O zagrożeniu poinformowano na stronach Decathlon, m.in. we Francji, Holandii i Belgii. Sieć podkreśla przy okazji, że od czasu wprowadzenia kurtek do oferty do żadnego groźnego zdarzenia nie doszło, a akcja jest jedynie profilaktyczna.


Polska sieć Decathlon ostrzeżeń nie wydała, choć obie kurtki z wymienionymi kodami są dostępne w ofercie na stronie sklepu.


Zwróciliśmy się do sieci z prośbą o komentarz i informacje, czy produkty dostępne w ofercie spełniają wymogi bezpieczeństwa. Czekamy na odpowiedź.

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie