"Jakbyśmy zrobili bilans korzyści i kosztów wejścia do UE, to nie wiem czy tak dobrze by wyszło"

Polska

Prezydent chwali expose ministra spraw zagranicznych, opozycja wytyka błędy. Zdaniem gościa programu "Tak czy Nie" Jacka Protasiewicza z Unii Europejskich Demokratów - wystąpienie Jacka Czaputowicza było "antyunijne i fałszywe". Jak stwierdził poseł niezrzeszony Janusz Sanocki, "rząd Donalda Tuska leżał plackiem przed Niemcami i realizował wszystkie interesy niemieckie".

 - To było jedno nie tylko z antyunijnych, ale fałszywych wystąpień. Tam było mnóstwo fałszu, nieprawdy, można powiedzieć obłudy - podkreślił Protasiewicz.


Jak dodał, "z jednej strony była mowa o tym, że chcemy budować silną Unię, a z drugiej wszystkie instytucje unijne poddane frontalnej krytyce".


- Minister pojechał uzgadniać te swoje kluczowe punkty wystąpienia do prezesa PiS, co świadczy o tym, kto realnie rządzi w Polsce – nie prezydent Andrzej Duda, ani premier Mateusz Morawiecki, a po drugie, jak minister boi się Jarosława Kaczyńskiego, skoro jedzie tam uzgadniać treść wystąpienia - podkreślił Protasiewicz.


- Jak byśmy poważnie zrobili bilans korzyści i kosztów wejścia i bycia w Unii Europejskiej, to nie wiem, czy tak dobrze by wyszło - powiedział Sanocki.


Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można oglądać w zakładce Nasze Programy.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie