"Kończymy zimę dobrą i otwartą dyskusją". Premier Morawiecki w ogniu pytań internautów

Polska
"Kończymy zimę dobrą i otwartą dyskusją". Premier Morawiecki w ogniu pytań internautów
PAP/Paweł Supernak

- Dla nas jest bardzo ważne, żebyśmy teraz skupili się na kontynuacji wszystkich dobrych zmian, które wdrożyliśmy od ponad 800 dni naszych rządów - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek podczas wystąpienia inaugurującego "Tweetup" w Kancelarii Premiera.

"Tweetup" z premierem zakończył się po ok. dwóch godzinach.

 

Uczestniczący w spotkaniu dziennikarze pytali premiera m.in. o ostatnią wizytę w Polsce kanclerz Niemiec Angeli Merkel, czy kwestię dialogu z Brukselą ws. zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Podczas rozmów poruszany był też temat przyszłego budżetu unijnego, czy kwestia bezpieczeństwa energetycznego.

 

Morawiecki pogratulował minister edukacji Annie Zalewskiej nagrody przyznanej resortom edukacji i cyfryzacji przez WSIS (World Information Summit on the Information Society) za NASK (Naukową i Akademicką Sieć Komputerową) w międzynarodowym konkursie na projekt cywilizacyjny.

 

"Otwarta, szczera dyskusja"

 

Szefowi polskiego rządu w trakcie "Tweetupu" towarzyszyli ministrowie jego rządu, w tym m.in.: minister środowiska Henryk Kowalczyk, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, a także szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk i szef gabinetu politycznego Marek Suski.

 

Premier podkreślił, że "Tweetup" to "otwarta, szczera dyskusja". - Jest dla nas bardzo ważne, żebyśmy teraz skupili się na dobrej kontynuacji tych wszystkich dobrych zmian, które wdrożyliśmy od samego początku naszych rządów. Ponad 800 dni - tak na to patrzymy, tak jak powiedziałem podczas expose, jako na rząd kontynuacji - mówił.

 

- Jesteśmy całą drużyną, która chce dobrze służyć Polsce i przede wszystkim nie chcemy do państwa mówić, tylko chcemy z państwem rozmawiać o tym, co waszym zdaniem nurtuje poszczególne grupy społeczne, Polaków, co jest dla nich najważniejsze - zaznaczył Morawiecki.

 

Szef rządu podkreślił, że wierzy iż z "dobrej, szczerej" wymiany zdań "zrobi się wiele pomysłów na przyszłość".

 

Premier opublikował w trakcie przemówienia także wpis na Twitterze: "Rozpoczynamy #TweetupKPRM. Kończymy zimę dobrą i otwartą dyskusją".

 

 

PAP

dk/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie