Nietrzeźwi kierowcy autobusów wieźli dzieci do szkoły

Polska
Nietrzeźwi kierowcy autobusów wieźli dzieci do szkoły
Polsat News

Pierwszego z kierowców policja zatrzymała ok. godz. 7 we wsi Żbiki (Mazowieckie). Wiózł ponad 30 dzieci do szkoły podstawowej w Krasnem. Drugiego kierowcę zatrzymano przed godz. 8 w Lipsku na drodze krajowej nr 79. Badania alkomatem wykazały, że obaj mężczyźni, w wieku 61 i 62 lata, kierowali pod wpływem alkoholu. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Według informacji policji, ok. godz. 7 dyżurny komendy powiatowej w Przasnyszu otrzymał informację, że kierujący autobusem pełnym dzieci, jadącym na trasie Zielona - Krasne zachowue się dziwnie i może być nietrzeźwy.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali autobus w miejscowości Żbiki. 62-letniemu kierowcy polecili dmuchnie w alkomat. Badanie wykazało 0,6 promila. Na dodatek mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy.

 

0,7 promila i dzieci w autokarze


Niespełna godzinę później wpadł 61-latek, którego zatrzymano przed godz. 8 w Lipsku na drodze krajowej nr 79. Kierowca autobusu kursowego relacji Sienno-Lipsko przewoził pasażerów, w tym dzieci i młodzież szkolną. Badanie wykazało, że miał on 0,7 promila alkoholu w organizmie.

 

Kierujący nie mógł w takim stanie kontynuować jazdy, a policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Pasażerowie, ok. 30 osób, pieszo udali się na dworzec.


Obu mężczyznom grozi grzywna, prowadzenia pojazdów oraz do dwóch lat pozbawienia wolności.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie