Zarzuty dla nożownika, który zaatakował rodzinę w Cerekwicy Starej

Polska

Cztery zarzuty dotyczące zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał 22-letni nożownik, który brutalnie zaatakował rodzinę w Cerekwicy Starej w Wielkopolsce. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler. Za każdy z zarzucanych czynów mężczyźnie grozi od 12 lat więzienia do dożywocia.

Dwa zarzuty dotyczą zabójstwa osób w wieku 59 lat - chodzi o małżeństwo, które zostało zamordowane we śnie. Dwa pozostałe zarzuty dotyczą usiłowania zabójstwa młodej kobiety i jej nienarodzonego dziecka.

 

Motywacja zasługująca na szczególne potępienie

 

Prokurator Maciej Meler zaznaczył, że choć mężczyzna złożył wyjaśnienia w tej sprawie, "to jednak motywacja jego działania nie jest klarowna, dlatego będzie podlegała dalszej weryfikacji".

 

- W związku z motywacją zasługującą na szczególne potępienie podejrzanemu grozi od 12 lat do dożywotniego więzienia za każdy z zarzuconych mu czynów - poinformował Meler.

 

W innym przypadku - jak wyjaśnił prokurator - dolna granica kary wynosiłaby od ośmiu lat więzienia.

 

Przeprowadzono wizję lokalną

 

Prokuratorzy w czwartek wieczorem postanowili przeprowadzić eksperyment procesowy na miejscu zbrodni. 22-letni mężczyzna wraz z prokuratorami i policjantami pojawił się w Cerekwicy Starej.

 

Wizja lokalna zakończyła się tuż przed godz. 22.

 

Decyzja o tym, czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany ma zapaść przed miejscowym sądem jeszcze w piątek

 

Mężczyzna zamordował w czwartek małżeństwo 59-latków i zranił ich dwie córki. Jedna z nich była w ciąży, nienarodzone dziecko także zostało ranne. Lekarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie, aby je ratować. Dziecko i matka przebywają w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

 

polsatnews.pl, PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie