Celowo jechał pod prąd na trasie S3. Młody kierowca odpowie przed sądem

Polska
Celowo jechał pod prąd na trasie S3. Młody kierowca odpowie przed sądem
Polsat News

Policjanci patrolujący trasę ekspresową S3 w okolicach Gorzowa Wlkp. (Lubuskie) zauważyli forda galaxy jadącego pod prąd. Za kierownicą siedział 20-latek, który świadomie zdecydował się na skrajnie niebezpieczny manewr. Wcześniej przegapił zjazd i wolał zawrócić, niż jechać do kolejnego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, stanie też przed sądem.

- Zachowania kierowcy nie da się wytłumaczyć. To skrajny brak odpowiedzialności - powiedział nadkom. Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki. 

 

20-latek jechał w piątek z okolic Gryfina do Gorzowa Wielkopolskiego na kurs operatora wózków widłowych. Przejechał zjazd na wysokości ul. Kasprzaka i pojechał w stronę Deszczna.

 

- Tam świadomie zawrócił i ruszył pod prąd w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Doskonale wiedział co robi. Starał się jechać pasem awaryjnym - cytuje nadkom. Waraksę portal pościgi.pl.

 

Policjanci natychmiast zatrzymali samochód 20-latka.

 

We wtorek na tej samej trasie i w podobnych okolicznościach doszło do tragicznego wypadku. Kierowca renault, który jechał pod prąd na odcinku na wysokości Jordanowa zderzył się czołowo ze skodą. 67-latek zginął na miejscu.

 

37-latka jadąca skodą trafiła do szpitala.

 

poscigi.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie