Piloci wykryli niezidentyfikowany obiekt. "Technologicznie przewyższa wszystko, co ma armia USA"

Świat
Piloci wykryli niezidentyfikowany obiekt. "Technologicznie przewyższa wszystko, co ma armia USA"
YouTube/To The Stars Academy of Arts & Science

W sieci pojawiło się nagranie ze "spotkania" pilotów amerykańskich myśliwców F/A-18F z niezidentyfikowanym obiektem latającym. Owalna maszyna leciała nad Oceanem Atlantyckim. Jak informuje serwis geekweek.pl, używany w myśliwcach system nie wykrył smugi spalin czy emisji ciepła obiektu, co oznacza, że nie mogła być to rakieta, pocisk czy samolot.

Nagrany w 2015 r. film został niedawno opublikowany przez organizację To the Stars Academy of Arts and Science, która zajmuje się  m.in. raportowaniem i analizą niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych oraz niezidentyfikowanych obiektów latających. Ma już ponad 4,5 mln wyświetleń.

 

 

Nagranie znajdowało się w zasobach Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Zostało odtajnione po zlikwidowaniu amerykańskiego programu, który zajmował się poszukiwaniem niezidentyfikowanych obiektów latających i udostępnione organizacji na mocy prawa do dostępu do informacji publicznych. 

 

Obiekt został namierzony przez zainstalowany na pokładzie amerykańskiego myśliwca system ATFLIR, który umożliwia wykrywanie, śledzenie, celowanie i niszczenie obiektów w odległości do 64 kilometrów. 

 

Z danych wyświetlonych na nagraniu wynika, że  F/A-18F poruszał się z prędkością około 500 km/h, a obiekt znajdował się w odległości około 8 kilometrów od niego. System ATFLIR kilkukrotnie próbował namierzyć obiekt i ustawić na nim ostrość. Udało się to dopiero po kilku próbach. Z nagrania wynika, że piloci byli mocno przejęci i zaskoczeni tym, co zobaczyli na swoich ekranach. 

 

"To dowód na istnienie maszyny latającej znacznie przewyższającej technicznie wszystko, co mają w swoim posiadaniu Stany Zjednoczone i ich sojusznicy - cytuje wypowiedź Christophera Mellona z To the Stars Academy of Arts and Science, byłego pracownika wywiadu w administracji prezydentów Clintona i W. Busha "New York Post".

 

Wcześniej nagrano inny obiekt

 

Podobny film, również odtajniony przez Departament Stanu, opublikowano w grudniu 2017 roku, pięć lat po zamknięciu z powodu oszczędności rządowego programu badającego incydenty związane z niezidentyfikowanymi obiektami latającym. Kosztował on rocznie 22 mln dolarów. 

 

Nagranie wykonali w roku 2004 piloci jednego z dwóch myśliwców F/A-18F, które wystartowały z lotniskowca USS Nimitz i przelatywały akurat nad San Diego. Obiekt przypominał wyglądem latający spodek. 

 

 

geekweek.pl, polsatnews.pl

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie