"To, że występuje tam szef MON, jest naturalne". Dworczyk o spocie z okazji wejścia Polski do NATO

Polska

W spocie MON z okazji 19. rocznicy wejścia do NATO zabrakło czołowych polityków z tego okresu: prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, premiera Jerzego Buzka, szefa MSZ Bronisława Geremka. Znalazł się za to obecny prezydent czy szef MON. - To, że aktualny minister obrony narodowej występuje w spocie jest czymś naturalnym - stwierdził w "Gościu Wydarzeń" Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

- Jakie nazwiska pan kojarzy z faktem wejścia do NATO? - zapytała prowadząca program Beata Lubecka Michała Dworczyka.

 

- Nie chciałbym wymieniać nazwisk, zawsze ktoś byłby urażony - odpowiedział szef kancelarii premiera. Dodał, że filmiku nie widział.

 

 

- To był Geremek, to był Kwaśniewski, Buzek, nie ma tych panów w filmiku przygotowanym przez MON. Za to pojawia się pan minister Błaszczak… - zauważyła Lubecka.

 

- Był też szereg innych osób zaangażowanych w ten projekt - odparł Dworczyk. 

 

W spocie przygotowanym przez MON na 19. rocznicę wejścia do NATO wykorzystano bardzo krótki urywek z materiału archiwalnego z 1999 roku. W filmie brakuje ówczesnego prezydenta, premiera i szefa dyplomacji.

 

 

Podobną kontrowersje, co spot MON dwa lata temu wywołała wystawa "Polska w NATO" na Stadionie Narodowym. Na planszach nie było ani jednego zdjęcia Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy. Bronisław Geremek był wspomniany jednym zdaniem. 

 

polsatnews.pl

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie