"Tam, gdzie mieszka Bóg". Film z udziałem papieża Franciszka wkrótce na ekranach kin

Kultura

Franciszek grający samego siebie jest na ekranie przez około sześć minut. Producenci filmu podkreślają, że papież zgodził się wystąpić, bo zawsze stara się dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. Według nich wiedząc, że dzieci lubią oglądać filmy, jako nowoczesna osoba poparł ten pomysł. Premiera "Tam, gdzie mieszka Bóg" odbyła się w Watykanie. Na ekrany polskich kin film wejdzie 20 kwietnia.

"Tam, gdzie mieszka Bóg" opowiada historię małego Andrew, który ucieka z domu, aby odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem rusza czwórka jego szkolnych przyjaciół. 

 

Współczesny sposób na biblijną naukę

 

Na szlaku przeżywają wiele przygód, ale przede wszystkim zaczynają rozumieć, że dzięki bożej pomocy pokonają nawet największe przeciwności.

  

Obraz powstał dzięki współpracy światowej sławy psycholog Gracieli Rodriguez oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, którzy za główny cel postawili sobie, aby we współczesny sposób przekazać biblijną naukę o nadziei, wierze i odwadze. 

 

Film wyprodukowano w Argentynie - kraju, z którego pochodzi papież. To pierwszym film kinowy z osobistym udziałem Franciszka.

 

Franciszek już widział film

 

Uroczysta premiera "Tam, gdzie mieszka Bóg" odbyła się w Watykanie i - obok pokazu "Milczenia" Martina Scorsese - była jedyną tego rodzaju projekcją filmową w Stolicy Apostolskiej w 2017 roku.

 

Kino Świat, polsatnews.pl, Polsat News

nro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie