Strażacy usuwali z drogi plamę oleju, odebrali poród. Urodziła się dziewczynka

Polska
Strażacy usuwali z drogi plamę oleju, odebrali poród. Urodziła się dziewczynka
Polsat News

Strażacy z Łomży usuwali w poniedziałek nad ranem plamę oleju po kolizji dwóch aut w Budach Czarnockich (Podlaskie), gdy podjechał do nich mężczyzna prosząc o pomoc. Wiózł do szpitala ciężarną żonę, ale poród już się zaczął. Strażacy natychmiast powiadomili pogotowie, a sami przystąpili do odbierania porodu. Zrobili to profesjonalnie, urodziła się zdrowa dziewczynka.

Do nietypowej interwencji strażaków doszło w poniedziałek ok. godz. 1:45 w Budach Czarnockich. Kiedy kierowca poprosił ich o pomoc, jego ciężarna żona właśnie zaczęła rodzić. Wśród  strażaków był na szczęście ratownik medyczny, który wspólnie z innym strażakiem odebrał poród.


Urodziła się zdrowa dziewczynka. - Noworodka zabezpieczono przed utratą ciepła, udzielono wsparcia psychicznego i monitorowano funkcje życiowe matki i nowonarodzonej dziewczynki - relacjonował zastępca komendanta PSP w Łomży bryg. Grzegorz Wilczyński.


Po porodzie strażacy w  eskorcie policji ruszyli w kierunku Łomży na spotkanie z ambulansem. Szczęśliwą, powiększaną już rodzinę, przejęła w okolicach Marianowa załoga karetki pogotowia.


Sytuacja była wyjątkowa również dla strażaków. Już zapowiedzieli, że odwiedzą szczęśliwą mamę i jej córeczkę w szpitalu.

 

polsatnews.pl, mylomza.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie