Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe

Świat
Trump: USA powinny rozważyć karę śmierci za przestępstwa narkotykowe
PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL

Prezydent USA Donald Trump przyznał, że USA powinny rozważyć wprowadzenie kary śmierci lub dożywotniego więzienia za przestępstwa narkotykowe - poinformował w niedzielę portal CNN. - Ci ludzie zabijają nasze dzieci i zabijają nasze rodziny, a my musimy coś zrobić - powiedział Trump podczas wiecu wyborczego republikanina Ricka Saccone.

- Myślę, że to temat nad którym musimy zacząć myśleć. Nie wiem, czy jesteśmy na to gotowi - nie wiem, czy ten kraj jest na to gotowy - stwierdził prezydent USA.

 

Dodał, że osoby skazane za zamordowanie jednej osoby w niektórych przypadkach stają w obliczu wyroku śmierci lub dożywotniego więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

 

"Zabijają nasze rodziny"

 

Podkreślił, że ktoś może "zabić 5 tys. osób narkotykami, ponieważ je przemyca, zarabia dużo pieniędzy, a ludzie umierają", a następnie nie poniesie tak wysokiej kary".

 

- To dlatego mamy problem (...) Ci ludzie zabijają nasze dzieci i zabijają nasze rodziny, a my musimy coś zrobić - powiedział prezydent USA. 

 

Trump dodał, że nie można poprzestać na tworzeniu komitetów, w których ludzie spotykają się, "zjadają posiłek i rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają, a dwie godziny później piszą raport".

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie