Oslo: Stoch prowadził po I serii. W drugiej skakał w fatalnych warunkach i wypadł poza podium

Świat
Oslo: Stoch prowadził po I serii. W drugiej skakał w fatalnych warunkach i wypadł poza podium
PAP/EPA/TERJE BENDIKSBY

Kamil Stoch zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Norweg Daniel Andre Tande, wyprzedzając Austriaków Stefana Krafta i Michaela Hayboecka. Stoch w pierwszej serii lądował najdalej, na 138. metrze, i w klasyfikacji wyprzedzał o 5,4 pkt Austriaka Stefana Krafta. W serii finałowej Polak trafił na słabe warunki pogodowe i skoczył jedynie 119 metrów.

Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Jakub Wolny był 22., a Dawid Kubacki, któremu również nie udał się drugi skok, zakończył rywalizację na 26. pozycji. Nie awansował do serii finałowej Stefan Hula.

 

Zwycięzca konkursu, Tande, zajmował po pierwszej serii dopiero ósmą lokatę. Uzyskał 128 m, a w drugiej wylądował cztery metry dalej. W klasyfikacji konkursu wyprzedził o 1,4 pkt Krafta oraz o 2,5 pkt Hayboecka.

 

Stoch prowadzi w cyklu Raw Air

 

Mimo niepowodzenia Stoch umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, bo jeszcze słabiej wypadli od niego Niemcy Richard Freitag i Andreas Wellinger. Prowadzi też w cyklu Raw Air, choć jego przewaga nad Norwegiem Robertem Johanssonem zmniejszyła się o jeden punkt.

 

Do klasyfikacji Raw Air składają się kwalifikacje oraz konkursy na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i na mamucim obiekcie w Vikersund. Zwycięzca cyklu otrzyma czek na 60 tys. euro.

 

W poniedziałek odbędą się kwalifikacje do kolejnego konkursu Raw Air w Lillehammer.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie