Torba pełna odciętych dłoni. Makabryczne znalezisko na brzegu rzeki

Świat
Torba pełna odciętych dłoni. Makabryczne znalezisko na brzegu rzeki
pixabay
Zdjęcie ilustracyjne

54 odcięte dłonie zostały znalezione w torbie na obrzeżach miasta Chabarowsk we wschodniej Rosji. Policja wykluczyła motyw kryminalny zdarzenia - według śledczych torba wraz zawartością może należeć do uniwersytetu medycznego lub jednej z kostnic.

Policję powiadomili miejscowi rybacy, którzy odnaleźli zamarzniętą dłoń wystającą ze śniegu. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce odnaleźli worek z pozostałymi kończynami. Część z nich nie miała kilku palców, inne były w stanie częściowego rozkładu.

 

Nieopodal brzegu rzeki znaleziono bandaże i odciski butów.

 

Zdjęcia przedstawiające nietypowe odkrycie zostały wysłane anonimowo do lokalnych mediów, pojawiły się także w mediach społecznościowych.

 

 

Chęć uniknięcia opłat

 

Rosyjski Komitet Śledczy oficjalnie odrzucił tezę o kryminalnym podłożu sprawy, ale powody, dla których dłonie znalazły się nad rzeką wciąż są badane. Według jednej z tez śledczych, dłonie zostały odcięte od martwych ciał w ramach zajęć na studiach medycznych, a następnie wyrzucone, by uniknąć opłat związanych z utylizacją.

 

Policja nie wyklucza też możliwości, że ręce to pozostałości po pracy kostnicy. Powszechną praktyką przy badaniu niezidentyfikowanych ciał jest obcięcie jednej z rąk i wysłanie jej do analizy odcisków palców. Jednak szczątki muszą zostać oddane na cmentarz lub skremowane. Komitet podejrzewa, że mogło dojść do zaniedbania i ktoś próbował to zatuszować.

 

Siberian Times, Russia Today

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie