Zarzuty dla przedszkolanki z Głogowa. Miała zaklejać 6-latkowi usta taśmą i przywiązywać do krzesła

Polska
Zarzuty dla przedszkolanki z Głogowa. Miała zaklejać 6-latkowi usta taśmą i przywiązywać do krzesła
Pixabay/Public Domain

Do zachowań miało dochodzić w przedszkolu integracyjnym w Głogowie (woj. dolnośląskie). Tamtejsza prokuratura postawiła opiekunce, 55-letniej Elżbiecie K., zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad niepełnosprawnym dzieckiem. Może jej grozić do 8 lat więzienia.

Prokuratura, tłumacząc się dobrem śledztwa, nie ujawnia, czy nauczycielka wychowania przedszkolnego przyznała się do stawianych jej zarzutów.

 

Do przypadków znęcania się nad sześciolatkiem miało dochodzić w integracyjnej grupie przedszkolnej, w której są dzieci z różnymi dysfunkcjami i w różnym wieku. To właśnie przedszkolaki opowiedziały rodzicom, co się dzieje w czasie zajęć. Ci powiadomili dyrektor przedszkola, a ta policję.

Ma zakaz zbliżania się do dziecka

 

Opiekunka została zatrzymana w czwartek, 1 marca. Została przesłuchana, a po spędzeniu nocy w komendzie zwolniono ją do domu. 

 

Po postawieniu zarzutów, prokurator zastosował wobec Elżbiety K. policyjny dozór i zakaz opuszcza kraju. Podejrzana ma również zakaz kontaktowania się i zbliżania do chłopczyka i nie może wykonywać funkcji związanych z opieką nad małoletnimi.

 

Gazeta Lubuska, polsatnews.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie