"Skok stulecia". Policja zatrzymała poszukiwanego ws. kradzieży ok. 8 mln zł z banku w Swarzędzu

Polska

- Łódzka policja zatrzymała Adama K., poszukiwanych listem gończym skazanego w głośnej sprawie kradzieży ok. 8 mln zł przewożonych z banku w Swarzędzu - poinformowała rzeczniczka łódzkiej Joanna Kącka.

Mężczyzna, który w procesie odpowiadał z wolnej stopy, w lipcu ub. roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Łodzi na 6 lat i 2 miesiące. Nie był na ogłoszeniu wyroku, potem się ukrywał. Był jednym z sześciu oskarżonych, których łódzki sąd skazał za udział w tym przestępstwie.

 

Jak poinformowała Kącka, Adam K. został zatrzymany około południa w Łodzi na terenie dzielnicy Górna przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

- Był bardzo zaskoczony. Nie zmienił znacząco wyglądu. Wygląda praktycznie tak samo jak na wizerunku na zdjęciu dołączonym do listu gończego - dodała Kącka w rozmowie z Polsat News.

 

Do kradzieży doszło w lipcu 2015 r. Brał w nim udział m.in. "fałszywy konwojent" Krzysztof W., który jadąc w konwoju z pieniędzmi, odjechał autem przewożącym gotówkę z banku w Swarzędzu. Następnie porzucił samochód i zniknął wraz z pieniędzmi. Ustalono, że sprawca - z zawodu krawiec - zatrudnił się w firmie ochroniarskiej kilka miesięcy wcześniej, podając fałszywe dane osobowe. Przygotowując się do akcji, zmienił wygląd: ogolił głowę i zapuścił brodę, zażywał też środki, które sprawiły, że przybrał na wadze. Został skazany przez sąd na 8 lat i 2 miesiące więzienia.

 

PAP

nro/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie