Fiorentina nie potwierdziła informacji o przedłużeniu kontraktu zmarłego kapitana Davide Astoriego

Świat
Fiorentina nie potwierdziła informacji o przedłużeniu kontraktu zmarłego kapitana Davide Astoriego
PAP/EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

Szef Włoskiego Komitetu Olimpijskiego Giovanni Malago, który jednocześnie pełni obowiązki prezesa zrzeszenia klubów włoskiej ekstraklasy, poinformował w poniedziałek, że Fiorentina zdecydowała się przedłużyć umowę Davide Astoriego. Pieniądze miały trafić do żony i dwuletniej córki zmarłego w niedzielę kapitana "Violi". Fiorentina nie potwierdziła jednak tych informacji.

"To bardzo miły gest" - ocenił Malago, który prawdopodobnie nadinterpretował słowa prezesa Fiorentiny, Andrei Della Valle. Ten w niedzielę po niespodziewanej śmierci piłkarza poinformował, że "Astori chciał przedłużyć kontrakt, wszystko było przygotowane, brakowało tylko podpisów".

 

Fiorentina nie potwierdziła informacji Malago, a w poniedziałek wieczorem wydała oświadczenie, w którym "wciąż zszokowana tym dramatycznym wydarzeniem apeluje do wszystkich o zachowanie powagi i szacunku".

 

"Dał wiarę niesprawdzonym pogłoskom"

 

Agencja prasowa AFP zacytowała anonimowe źródło w klubie, że Malago "prawdopodobnie się pospieszył i dał wiarę niesprawdzonym pogłoskom". Pomysł przedłużenia kontraktu Astoriego bowiem szybko znalazł wielu orędowników w internecie i szybko zyskiwał na popularności.

 

Inne źródło AFP mówi natomiast, że wychodząc przed szereg Malago mógł zaszkodzić całej sprawie, choć uznaje, że klub powinien wypłacić rodzinie pieniądze zapisane w umowie.

 

31-letni Astori został znaleziony martwy w niedzielę w swym hotelowym pokoju w Udine na północy kraju. Klub z Florencji, którego rezerwowym bramkarzem jest młodzieżowy reprezentant Polski Bartłomiej Drągowski, miał w Udine rozegrać tego dnia ligowy mecz z tamtejszym Udinese. Spotkanie to, podobnie jak wszystkie przewidziane na niedzielę mecze 27. kolejki Serie A, zostało odwołane przez pełniącego obowiązki prezesa zrzeszenia klubów ekstraklasy Malago. Zaległe mecze rozegrane zostaną 3-4 kwietnia.

 

We wtorek sekcja zwłok

 

Na razie nie jest znana przyczyna śmierci zawodnika. Wiadomo jedynie, że doszło do zatrzymania akcji serca. Sekcja zwłok odbędzie się we wtorek. Pogrzeb zaplanowano na czwartek w Bazylice Santa Croce we Florencji.

 

Astori rozegrał 14 spotkań w drużynie narodowej Italii, m.in. w Pucharze Konfederacji FIFA w 2013 roku.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie