Złoto i rekord świata polskiej sztafety 4x400 m na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach świata

PAP/Adam Warżawa

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn wywalczyła złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata i wynikiem 3.01,77 ustanowiła halowy rekord świata. Na drugiej pozycji finiszowali Amerykanie - 3.01,97, a na trzeciej Belgowie - 3.02,51, mający w zespole trzech braci Borlee.

Polacy pobiegli w składzie Karol Zalewski – Rafał Omelko – Łukasz Krawczuk – Jakub Krzewina. Na ostatnich metrach Krzewina zdołał wyprzedzić Vernona Norwooda z USA, a na trzecim miejscu na mecie zameldowali się Belgowie.

Wcześniej srebrny medal w sztafecie 4x400 m z rekordem Polski 3.26,09 wywalczyły Polki: Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków) i Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin).

Zwyciężyły Amerykanki - 3.23,85, a trzecie miejsce zajęły Ukrainki - 3.31,32. Zdyskwalifikowane zostały zespoły Jamajki i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji z Halowych Mistrzostw Świata w Birmingam na polstasport.pl.