Wybory we Włoszech. Problemy z komunikacją miejską i wywozem śmieci

Świat
Wybory we Włoszech. Problemy z komunikacją miejską i wywozem śmieci
PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

W Rzymie, Neapolu, Wenecji i w innych miastach we Włoszech z powodu niedzielnych wyborów parlamentarnych może dojść do utrudnień w komunikacji. To dlatego, że kierowcy autobusów masowo zgłosili się do pracy w komisjach wyborczych.

Kłopoty z komunikacją zaczęły się w sobotę i zapowiadane są też na poniedziałek, bo wtedy będzie trwało jeszcze liczenie głosów. Będą też trudności ze sprzątaniem i wywozem śmieci, bo w lokalach wyborczych będzie wielu pracowników zakładów komunalnych. To kolejne wybory, podczas których dochodzi do takiej sytuacji.

 

W Rzymie około tysiąca pracowników komunikacji miejskiej i zakładu oczyszczania miasta będzie zaangażowanych w wybory. Stanowią oni 10 procent wszystkich członków komisji wyborczych.

 

Zredukowane kursy autobusów i tramwajów wodnych

 

W Neapolu do komisji zapisało się 300 osób zatrudnionych w miejskim przedsiębiorstwie komunikacyjnym, w tym 150 kierowców autobusów - podała tamtejsza prasa.

 

Także w Wenecji ponad 300 pracowników transportu poprosiło o dni wolne z powodu wyborów. Miejscowy zakład ostrzegł, że zredukowane zostaną kursy autobusów oraz tramwajów wodnych i może dojść do opóźnień.

 

Organizacja obrony praw konsumentów Codacons zaprotestowała przeciwko ucieczce pracowników miejskich służb w Rzymie na wybory. W wydanym komunikacie stowarzyszenie podkreśliło, że i bez wyborów poziom usług jest fatalny i budzi protesty mieszkańców Wiecznego Miasta.

 

"Masowe nieobecności odczują wszyscy"

 

- Te masowe nieobecności w pracy odczują wszyscy, którzy poruszają się autobusami, metrem i tramwajami - oświadczył prezes organizacji konsumenckiej Carlo Rienzi. Zapowiedział złożenie wniosku o wszczęcie dochodzenia w kompetentnym w takim przypadku Trybunale Obrachunkowym, odpowiedniku Najwyższej Izby Kontroli.

 

Media informują o protestach pasażerów. Także niektórzy lokalni politycy w stolicy Włoch zażądali od władz miejskich ,aby podjęły działania i nie dopuściły do kłopotów z komunikacją z powodu wyborów.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie