To pierwsza taka podróż od 10 lat. Korea Południowa wysyła do Korei Północnej delegację na rozmowy

Świat
To pierwsza taka podróż od 10 lat. Korea Południowa wysyła do Korei Północnej delegację na rozmowy
Reuters

Prezydent Korei Południowej wysyła w poniedziałek do Korei Północnej wysokiej rangi delegację z dyrektorem bezpieczeństwa narodowego na czele na rozmowy o złagodzeniu napięcia w związku z programem nuklearnym reżimu i pomocą w rozpoczęciu dialogu USA-Korea Płn.

Będzie to pierwsza od około 10 lat podróż wysłanników Korei Południowej do Pjongjangu - poinformowały w niedzielę władze tego kraju, przypominając o rzadkim okresie polepszenia stosunków w trakcie niedawnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

 

10-osobowa delegacja pod kierownictwem dyrektora ds. bezpieczeństwa narodowego Korei Południowej Chung Eui-yonga leci do Pjongjangu w poniedziałek po południu z dwudniową wizytą, podczas której spotka się z przedstawicielami władz Korei Północnej. Rozmowy mają skoncentrować się na sprawie pokoju na Półwyspie Koreańskim, poprawie stosunków między dwoma państwami i przygotowaniu gruntu do wznowienia rozmów pomiędzy Pjongjangiem a Waszyngtonem - poinformowało biuro prasowe prezydenta Korei Południowej.

 

Po wizycie w stolicy Korei Północnej południowokoreańska delegacja ma się udać do Waszyngtonu, gdzie ma omówić wyniki rozmów ze stroną północnokoreańską. W skład delegacji Korei Południowej wchodzi też dyrektor służby wywiadu krajowego Suh Hoon i wiceminister zjednoczenia Chung Hae-sung.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie