Kierowca wjechał w trzy kobiety idące poboczem drogi. Był kompletnie pijany

Polska
Kierowca wjechał w trzy kobiety idące poboczem drogi. Był kompletnie pijany
KWP Lublin

Trzy piesze idące, prawidłową stroną jezdni, trafiły do szpitala po tym, jak w niedzielę rano w Osinach (Lubelszczyzna) wjechał w nie 38–latek kierujący Oplem Omegą. Miał stracić panowanie nad samochodem. Był kompletnie pijany, w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Na dodatek okazało się, że nie miał prawa jazdy, a w przeszłości był karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do wypadku doszło we wsi Osiny (gmina Chodel) w niedzielę około godz. 6:40. 38-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego przejeżdżając przez Osiny nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w trzy idące prawidłowo lewą stroną jezdni kobiety. Piesze z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. 


Mężczyzna  po sprawdzeniu stanu trzeźwości został zatrzymany. Policjanci szybko ustalili również bazach danych, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.


Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku grozi kara do 5 lat więzienia. 38-latek musi liczyć się również z możliwością orzeczenia wobec niego 15-letniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz konsekwencji finansowych.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie