Arcybiskup Neapolu przekaże do Watykanu 1,2 tys. stron o homoseksualnych księżach

Świat
Arcybiskup Neapolu przekaże do Watykanu 1,2 tys. stron o homoseksualnych księżach
Wiki Commons

Arcybiskup Neapolu kard. Crescenzio Sepe przekaże do Watykanu liczące 1233 strony dossier o 34 księżach i 6 seminarzystach z różnych włoskich diecezji, którzy utrzymują kontakty homoseksualne, umawiając się za pośrednictwem Internetu. Dokumentację przekazała kurii męska prostytutka.

Dokumentację, obejmującą m.in. zapisy z czatów na komunikatorze WhatsApp i inne dowody, przekazał kurii arcybiskupiej w Neapolu Francesco Mangiacapra, były adwokat, znany dziś we Włoszech jako męska prostytutka. Zebrał on je w sieci i postanowił przekazać Kościołowi, gdyż - jak twierdzi - nie mógł znieść dłużej hipokryzji tych duchownych, którzy co innego publicznie głoszą, a inaczej sami postępują.

 

Kuria arcybiskupia opublikowała 1 marca komunikat, w którym informuje, że po zapoznaniu się z dostarczonym dossier kard. Sepe stwierdził, iż nie figurują tam nazwiska z archidiecezji neapolitańskiej. Sprawa dotyczy duchownych różnych innych włoskich diecezji, dlatego hierarcha postanowił ją przekazać bezpośrednio do "odpowiednich władz kościelnych w Watykani".

 

Wskazał też na "powagę ujawnionych czynów, za które - o ile zostaną potwierdzone - ci, którzy zbłądzili muszą zapłacić i należy im pomóc odpokutować za wyrządzone zło".

 

KAI

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie