Pies ma złamany kręgosłup, miednicę, połamane żebra i wybite zęby. Wydano list gończy za mężczyzną

Polska

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód wydał list gończy za 30-letnim mieszkańcem Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie). Mężczyzna podejrzany jest o bestialskie skatowanie czteromiesięcznego psa Fijo. Zwierzę ma złamany kręgosłup, połamane żebra, wybite zęby i złamaną miednicę. Internauci wstępnie ustalili, że poszukiwany przebywa w Szkocji.

Psa w kałuży krwi na podłodze w swoim domu znalazła jego właścicielka wraz z dwójką swoich dzieci. Zwierzę trafiło pod opiekę Fundacji dla Szczeniąt Judyta pod Sochaczewem.

 

Czteromiesięczny szczeniak przeszedł już operacje kręgosłupa, przebywa w klinice rehabilitacyjnej, gdzie podejmowane są próby walki o przywrócenie mu sprawności. Na razie pies jest sparaliżowany.

 

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zadał co najmniej kilka ciosów, przy czym jeden z urazów skutkował uszkodzeniem kręgosłupa, niesprawnością kończyn zwierzęcia - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem PiK Marcin Licznerski z prokuratury rejonowej.

 

 

List gończy za Bartoszem Donarskim

 

Policjanci z Chełmży prowadzą postępowanie o przestępstwo z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie nad zwierzętami. W prowadzonym postępowaniu Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód wydała poszukiwanie listem gończym za Bartoszem Donarskim, ur. 17 marca 1988 roku w Chełmży.

 

Rysopis: mężczyzna ma brązowe oczy, krótkie, ciemne włosy, 175 centymetrów wzrostu, waży około 100 kilogramów, jest krępej budowy ciała, z lekką otyłością brzuszną. Na prawym i lewym przedramieniu od wewnętrznej strony ma trzy tatuaże z imionami.

 

Internauci rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na nagrodę dla osoby, która pomoże odszukać mężczyznę. Zbiórka odbywa się w porozumieniu z Fundacją dla Szczeniąt Judyta.

 

Jeżeli poszukiwanego odnajdzie wcześniej policja, wówczas pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na wsparcia leczenia i rehabilitacji Fijo.

 

Internauci: przebywa w Szkocji

 

Wstępnie internautom udało się namierzyć poszukiwanego w Szkocji, gdzie pracuje w firmie zajmującej się zaopatrywaniem sklepów i hurtowni w mięso.  

 

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie