Duża awaria ciepłownicza w Radomiu. Osiedla bez ogrzewania i ciepłej wody

Polska

Trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej w Radomiu. Od rana w piątek bez ogrzewania i ciepłej wody jest południowa część miasta, m.in. osiedla Południe, Borki, Zamłynie i Ustronie.

Rzeczniczka Radomskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec Ewa Dobrzańska-Trela poinformowała, że do awarii doszło w dwóch miejscach. Dlatego w godzinach porannych została wstrzymana dostawa ciepła do odbiorców w południowej części miast. - W związku ze znaczącymi ubytkami wody sieciowej konieczne było wyłączenie ciepłowni Południe - powiedziała Dobrzańska-Trela.

 

Dodała, że trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci przy ul. Wrocławskiej.

 

 

Szukanie przyczyn

 

Równocześnie jest lokalizowane potencjalne miejsce awarii na odcinku sieci ciepłowniczej pomiędzy ulicami Kościuszki a Kilińskiego. Obecnie napełniana jest sieć ciepłownicza w południowej części miasta. - Po uzyskaniu niezbędnego ciśnienia zostanie uruchomiona ciepłownia Południe, co zapewni przywrócenie dostawy ciepła do osiedli Potkanów, Południe, Borki, Zamłynie, Ustronie, Nad Potokiem i pozostałych budynków w centralnej części miasta - zaznaczyła rzeczniczka.

 

Według niej, dostawa ciepła dla terenów, w których nie są prowadzone prace związane z usuwaniem awarii, powinna nastąpić po południu. Do wieczora mogą natomiast poczekać na dostawę ciepła mieszkańcy okolic, w których prowadzone są roboty.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie