Wypadek polskiego autokaru na Litwie. Cztery osoby w szpitalu

Świat
Wypadek polskiego autokaru na Litwie. Cztery osoby w szpitalu
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

- Po wypadku polskiego autokaru na Litwie służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami, przewoźnikiem oraz uczestnikami wycieczki; na miejsce udał się też przedstawiciel ambasady - poinformował dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Artur Lompart.

W czwartek w rejonie olickim blisko granicy z Polską, ok. godz. 18 czasu miejscowego doszło do wypadku polskiego autokaru, który wiózł uczestników wycieczki do Wilna.

 

"Cztery osoby poddano hospitalizacji ze względu na obrażenia"

 

- Służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami, z przewoźnikiem oraz uczestnikami wycieczki - podkreślił Lompart. Dodał, że konsul oddelegowany z polskiej ambasady powinien już być na miejscu.

 

- Na godz. 21 czasu polskiego kontroli medycznej poddawanych było 12 osób. Cztery osoby poddano hospitalizacji ze względu na obrażenia - wskazał.

 

Dodał, że większość osób, która nie jest poszkodowana, przebywa w podstawionym autokarze znajdującym się przy szpitalu. - Większość z nich ma zamiar kontynuować podróż do Wilna - zaznaczył.

 

Z informacji przekazanych przez kierownika wycieczki - jak powiedział Lompart - wynika, że jej uczestnicy "dziękują za bardzo dobrą i sprawną pomoc służbom litewskim, w tym za opiekę medyczną w szpitalu".

 

Wcześniej litewska policja informowała, że autokar, którym podróżowało 47 osób, na rondzie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Rannych zostało pięć osób: troje dorosłych i dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat. Ciężko ranna jest jedna kobieta.

 

PAP

nro/zdr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze