Czołowa doradczyni Trumpa rezygnuje ze stanowiska

Świat
Czołowa doradczyni Trumpa rezygnuje ze stanowiska
PAP/EPA/JASON SZENES

Hope Hicks, jedna z najdłużej sprawujących urząd doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa, zrezygnowała w środę ze stanowiska dyrektor ds. komunikacji - poinformowała w środę rzeczniczka Białego Domu, Sarah Sanders.

Według Sanders dokładny termin odejścia Hicks nie jest jeszcze znany. Rzeczniczka Białego Domu zaznaczyła, że rezygnacja doradczyni prezydenta nie jest związana z jej oświadczeniem w sprawie zamieszania związanego z domniemaną ingerencją Rosji w wybory prezydenckie 2016 roku.

 

- Na swoim stanowisku w Białym Domu osiągnęłam już wszystko, co mogłam - skomentowała Hicks.

 

Rezygnacja Hope Hicks została ogłoszona dzień po przesłuchaniu jej przez senacką komisję ds. wywiadu. Hicks przyznała się w nim do "okazjonalnych niewinnych kłamstw", ale zaprzeczyła jakoby kiedykolwiek kłamała w sprawie tzw. Russiagate - pisze "The New York Times".

 

Śledztwo w sprawie domniemanego mieszania się Rosji w kampanię wyborczą na korzyść Republikanina, Donalda Trumpa, jest prowadzone przez byłego dyrektora FBI Roberta Muellera, który został mianowany specjalnym prokuratorem do zbadania tej sprawy w maju 2017 roku.

 

Jak dotąd 20 przedstawicieli Białego Domu oraz ponad 30 osób, które były zaangażowane w kampanię wyborczą Trumpa, złożyło zeznania przed komisją prokuratora specjalnego - poinformował adwokat prezydenta USA John Dowd w niedzielę.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie