Wjechał z nielegalnymi odpadami do Polski. Będzie musiał je zabrać z powrotem do Niemiec

Polska
Wjechał z nielegalnymi odpadami do Polski. Będzie musiał je zabrać z powrotem do Niemiec
WITD Gorzów Wlkp.

Odpady, których nielegalne wwiezienie do Polski ujawnili w styczniu inspektorzy transportu drogowego na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, mają zostać zwrócone do Niemiec. Taką decyzję podjął Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wspólnie z właściwym urzędem niemieckim.

Nielegalny wwóz odpadów z Niemiec do Polski inspektorzy WITD w Gorzowie Wlkp. ujawnili pod koniec stycznia. Pojazd wraz z ładunkiem usunięto wówczas na parking, a wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne.


Polski kierowca nie posiadał żadnych dokumentów na przewożony ładunek, a ponadto miał nieaktualny wypis z zaświadczenia na międzynarodowy niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne.

 

Wełna mineralna z rozbiórki magazynów

 

O próbie wwiezienia odpadów zawiadomiono m.in. Inspekcję Ochrony Środowiska, która zakwalifikowała przewożone śmieci jako materiały izolacyjne - była to wełna mineralna, która pochodziła z rozbiórki obiektów magazynowych.
 

 

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadomił o sprawie niemiecki urząd ds. środowiska i zwrócił się o podjęcie działań gwarantujących zwrot odpadów do Niemiec przez podmiot odpowiedzialny za ich nielegalną wysyłkę do Polski.

 

Teraz została podjęta definitywna decyzja - odpady zostaną zwrócone do Niemiec.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie