Śledztwo ws. zabójstwa półrocznego Maksymiliana. Matka podejrzana o pomocnictwo

Polska
Śledztwo ws. zabójstwa półrocznego Maksymiliana. Matka podejrzana o pomocnictwo
Polsat News

Matka półrocznego Maksymiliana, o którego zabójstwo podejrzany jest 40-letni Grzegorz B., usłyszała w środę zarzut pomocnictwa w zabójstwie dziecka, zarzut pomocnictwa w znęcaniu się nad nim i jego siostrą Leną oraz znęcania się nad córką.

Karina B. została w środę rano zatrzymana na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Jak poinformował w środę prokurator Piotr Sitarski z lubelskiej prokuratury, obecnie trwa przesłuchanie kobiety. Po zakończeniu czynności nie jest wykluczony wniosek o jej aresztowanie.

 

Chodzi o zabójstwo 6-miesięcznego Maksymiliana, do którego doszło w lipcu 2017 r. Zarzut zabójstwa chłopca oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jego około 2,5-roczną siostrą Leną postawiono znajomemu rodziców dzieci i byłemu pracodawcy ich ojca - Grzegorzowi B. Zarzuty te postawiła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, która po śmierci chłopca wszczęła śledztwo w tej sprawie. Później sprawa trafiła do prokuratury w Lublinie.


Cztery zarzuty dla matki

 

Prok. Sitarski poinformował, że matka dzieci usłyszała w środę cztery zarzuty. Jeden z nich dotyczy pomocnictwa Grzegorzowi B. w zabójstwie Maksymiliana, a kolejne dwa - pomocnictwa także Grzegorzowi B. w znęcaniu się nad Maksymilianem i Leną.

 

Czwarty zarzut postawiony kobiecie to znęcanie się nad córką Leną. Matka miała zwracać się do niej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, szarpać, a także zaniedbywać jej higienę osobistą. Ponadto - według prokuratury - mimo złego stanu zdrowia Karina B. nie zaprowadziła córki do lekarza, co spowodowało u dziewczynki ciężkie zapalenie oskrzeli.

 

Zobacz materiał Interwencji o matce Maksymiliana i Leny:

 

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie