Europosłowie PO mają nie poprzeć kandydatury Krasnodębskiego na wiceszefa PE

Świat
Europosłowie PO mają nie poprzeć kandydatury Krasnodębskiego na wiceszefa PE
EBS

Europosłowie PO będą głosować w czwartek przeciwko powołaniu Zdzisława Krasnodębskiego (PiS) na wiceprzewodniczącego europarlamentu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł we władzach partii. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w środę wieczorem po posiedzeniu zarządu PO.

- Będziemy przeciwko, ogłosimy to dziś wieczorem, choć chcemy jeszcze porozmawiać na spotkaniu zarządu - powiedział jeden z najważniejszych polityków Platformy. O ewentualnym poparciu dla Krasnodębskiego zarząd Platformy dyskutował już dwukrotnie - w zeszły piątek i we wtorek. Europoseł PiS miałby - jako przedstawiciel Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) - zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS).

 

- Dyskutowaliśmy o tym i nikt nie był za tym, żeby pana europosła Krasnodębskiego poprzeć - powiedział w środę PAP poseł Rafał Grupiński z zarządu Platformy. Jak dodał, sprzeciw polityków PO budzą m.in. jego wypowiedzi, w których mówił o potrzebie rozpisania referendum na temat wyjścia Polski z UE oraz sugestie, że Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie.

 

"Tacy ludzie nie dają nam szans"

 

- Gdyby pan Krasnodębski w tych wszystkich sprawach wyraził żal, ubolewanie, a Donalda Tuska za tego typu sugestie przeprosił, wtedy być może inaczej moglibyśmy podejść do sprawy, ale niestety tacy ludzie, jak Czarnecki, czy Krasnodębski po prostu nie dają nam szans - podkreślił Grupiński.

 

Kandydatura Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego PE nie została jeszcze oficjalnie zgłoszona; Grupa EKR ma się zająć tą sprawą w środę. Czarnecki został 7 lutego odwołany z funkcji wiceszefa PE za swoją wypowiedź, w której porównał europosłankę PO Różę Thun do szmalcownika.

 

W rozmowie z Polsat News Zdzisław Krasnodębski powiedział, że cieszy się szerokim poparciem europosłów:

 

 

PAP, Polsat News

zdr/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie