Rzym - miasto zamknięte z powodu śniegu. Cienka warstwa puchu spowodowała chaos na ulicach i kolei

Świat
Rzym - miasto zamknięte z powodu śniegu. Cienka warstwa puchu spowodowała chaos na ulicach i kolei
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

"Rzym - miasto zamknięte z powodu śniegu” - tak dziennik "La Repubblica" podsumował sytuację w Wiecznym Mieście sparaliżowanym po jednej śnieżycy. Włoska prasa podkreśla we wtorek, że chaos na ulicach i kolei wywołała cienka warstwa białego puchu.

Gazety odnotowują, że 5 centymetrów śniegu na zwrotnicach w rejonie rzymskiego dworca Termini a także awaria składu przyczyniła się do zablokowania ruchu kolejowego z konsekwencjami dla całego kraju.

 

Pociągi dużych prędkości miały opóźnienia sięgające 7 godzin.

 

29 godzin w pociągu

 

Niechlubny rekord padł na trasie z Reggio Calabria na południu do Turynu na północy, którą pociąg intercity pokonywał przez 29 godzin. Skład wyjechał w niedzielę wieczorem z Kalabrii i dojechał na miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek, ponieważ na 9 godzin został unieruchomiony przez awarię rzymskiego węzła kolejowego.

 

Awaria podzieliła Włochy na pół - zauważa "Corriere della Sera".

 

Milion euro na odśnieżarki

 

Dziennik "Il Messaggero" zwraca też uwagę na chaos na rzymskich ulicach. Ujawnia, że gdy pojawiły się prognozy zapowiadające śnieżyce, za 1 milion euro zakupiono w ostatniej chwili odśnieżarki, bo miasto, w którym śnieg pada bardzo rzadko, ma ich do dyspozycji bardzo mało. Okazało się, twierdzi stołeczna gazeta, że z Piemontu sprowadzone zostały w trybie pilnym pojazdy, które jednak przystosowane są do sprzątania dużych warstw śniegu w górach, a nie 10 centymetrów koło Koloseum. Dlatego są zupełnie nieprzydatne.

 

Wtorek jest drugim dniem zamknięcia wszystkich żłobków, przedszkoli i szkół w Rzymie z powodu ataku zimy.

 

Prasa zauważa, że w wielu placówkach przerwa w lekcjach może potrwać łącznie 9 dni, jeśli utrzymają się przymrozki i potwierdzą prognozy o kolejnych śnieżycach w czwartek. Potem szkoły zostaną zamknięte w związku z niedzielnymi wyborami parlamentarnymi, ponieważ urządzone będą w nich lokale wyborcze.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie