Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego

Biznes
Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego
Polsat News

Master Class Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Tomasz I. (osoba fizyczna nieuwidoczniona w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) - to nowe podmioty wpisane we wtorek na listę ostrzeżeń publicznych KNF - poinformował w komunikacie rzecznik KNF Jacek Barszczewski.

Jak wynika z komunikatu, podstawą wpisania Master Class Investments sp. z o.o. jest zawiadomienie związane z domniemanym naruszeniem dwóch artykułów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, obejmujących prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF oraz wykonywanie działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych.

 

W przypadku Tomasza I., podstawą jest zawiadomienie z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia). Oba zawiadomienia kierowane są przez UKNF.

 

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie