Miał strzelić z broni pneumatycznej w twarz i klatkę piersiową znajomego. Usłyszał zarzuty

Polska
Miał strzelić z broni pneumatycznej w twarz i klatkę piersiową znajomego. Usłyszał zarzuty
KPP Oborniki

Osiem lat więzienia grozi 27-latkowi, który w gminie Oborniki (Wielkopolskie) strzelił z broni pneumatycznej w twarz i klatkę piersiową znajomego. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodzenia ciała. Postrzelony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie został opatrzony.

Wielkopolska policja podała w poniedziałek, że zgłoszenie o osobie postrzelonej śrutem z broni pneumatycznej wpłynęło funkcjonariuszy z Obornik w ubiegłym tygodniu.

 

"W trakcie rozmowy z poszkodowanym wstępnie ustalono, że do 29-latka podszedł znany mu mężczyzna. Chwilę później wyciągnął wiatrówkę i kilkakrotnie strzelił w jego stronę, celując z bliskiej odległości w twarz i klatkę piersiową" - podała policja.

 

Posiadał narkotyki i papierosy bez akcyzy 

 

Funkcjonariusze nie informują, co mogło być powodem takiego zachowania napastnika. W mieszkaniu 27-latka funkcjonariusze znaleźli wiatrówkę, śrut, narkotyki oraz papierosy bez znaków akcyzy.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodzenia ciała 29-latka, posiadania narkotyków i ich udzielania celem uzyskania korzyści majątkowej.

 

Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie