"Ja myślę, że to jest taki atak rozpaczy". Przyjaciel Denisa Urubki o próbie zdobycia K2

Polska

- Denis chyba sobie zdaje sprawę, że dobrej pogody nie ma, natomiast faktycznie trzyma się bardzo tej zasady wyznaczenia granicy zimy do 28 lutego - powiedział w programie "Wydarzenia 22" alpinista Bogusław Magrel. Denis Urubko zdecydował, że samotnie zdobędzie szczyt K2. Polska ekipa nie ma z himalaistą żadnego kontaktu.

Alpinista powiedział, że Urubko "nie używa rozgrzewaczy chemicznych, czyli takich małych wkładek, które możemy włożyć w rękawiczki i w buty i one nas grzeją". - Dlaczego? Bo to jest zewnętrzne źródło ciepła, więc jeśli ktoś ma tak pryncypialne podejście do pewnych spraw i uważa, że to jest sztuczne ułatwienie, no to w pewnym sensie tłumaczy jego podejście do tych dat. Dla niego alpinizm jest absolutnie całym życiem - stwierdził Magrel.

 

- Boję się, że sobie zrobi krzywdę, ale z drugiej strony wierzę w jego umiejętności i w jego rozsadek, bo w tym całym szaleństwie musi być jakaś metoda, może właśnie on ją dostrzega - powiedział Magrel w rozmowie z Joanną Wrześniewską-Sieger. 

 

Wydarzenia

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie