Areszt dla obcokrajowców, którzy mieli zaatakować policjantów w Zgierzu

Polska
Areszt dla obcokrajowców, którzy mieli zaatakować policjantów w Zgierzu
Polsat News

Łódzki sąd aresztował w niedzielę na trzy miesiące sześciu obywateli Ukrainy i Gruzji, którzy mieli zaatakować funkcjonariuszy policji podczas interwencji patrolu w Zgierzu (Łódzkie) w nocy z czwartku na piątek. Policjanci użyli służbowej broni.

Prokuratura zarzuty czynnej napaści na policjantów postawiła ośmiu obcokrajowcom zatrzymanym na miejscu zdarzenia. Wobec dwóch z nich zastosowano policyjny dozór z obowiązkiem stawiania się na komendzie i zakazem opuszczania kraju.

 

"Żaden z nich nie przyznaje się do zarzutów"

 

- Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Podejrzani to mężczyźni w wieku od 20 do 33 lat narodowości ukraińskiej i gruzińskiej. - Żaden z nich nie przyznaje się do przedstawionych zarzutów - powiedział Kopania.

 

Dotyczą one zdarzenia, do którego doszło w Zgierzu k. Łodzi. Podczas nocnej interwencji nieumundurowani funkcjonariusze, którzy patrolowali jedno z osiedli "pod kątem kradzieży samochodów" zauważyli na parkingu grupę pięciu dziwnie zachowujących się mężczyzn. Po przystąpieniu do ich legitymowania, mężczyźni stali się agresywni wobec funkcjonariuszy.

 

"Padło kilkanaście strzałów"

 

+ W tym czasie do grupy doszło kilka kolejnych osób, które nie reagowały na polecenia policjantów. Niespodziewanie zaatakowały one funkcjonariuszy, którzy musieli użyć broni palnej. Padło kilkanaście strzałów - relacjonował asp. Sławomir Góral z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 

Napastnicy mieli zaatakować policjantów m.in. rzucając w ich kierunku różnymi przedmiotami i kamieniami.

 

Podczas interwencji rannych zostało w sumie sześć osób - czterech obcokrajowców i dwóch funkcjonariuszy - jeden z nich z raną głowy. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trzech napastników z ranami postrzałowymi nóg trafiło do szpitala, gdzie byli operowani. Policjanci jeszcze w piątek opuścili placówki medyczne.

 

Na miejscu zatrzymano 13 obcokrajowców. Jak podał Kopania, w takcie śledztwa ustalono, że pięciu z nich nie uczestniczyło aktywnie w napaści. Zwolniono ich po przesłuchaniu w charakterze świadków.

 

Rzecznik łódzkiej prokuratury poinformował, że zatrzymani w Polsce przebywali od niedawna - od 13 lutego mieszkali w Zgierzu, skąd byli dowożeni do pracy w trybie zmianowym w okolice Strykowa.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie