Nie żyje Agnieszka Kotulanka. Aktorka miała 61 lat

Polska
Nie żyje Agnieszka Kotulanka. Aktorka miała 61 lat
commons.wikimedia.org/Paweł Matyka

Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka zmarła 20 lutego. O śmierci aktorki poinformowała rodzina, zamieszczając w sobotę nekrolog w "Gazecie Wyborczej". Kotulanka miała 61 lat.

Jak poinformowała rodzina aktorki, we wtorek 27 lutego, o godzinie 12 w parafii św. Józefa Oblubieńca w Legionowie odprawione zostanie nabożeństwo żałobne, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.

 

 


Kotulanka urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. W 1981 roku uzyskała dyplom na Wydziale Aktorskim Warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. 


W latach 1981–1989 była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, w Teatrze Telewizji debiutowała w 1980 rolą Letty w inscenizacji dramatu Śmierć komiwojażera (1949) Arthura Millera w reżyserii Kazimierza Karabasza, u boku m.in. Tadeusza Łomnickiego i Barbary Krafftówny.


W 1989 wyjechała do Kanady, gdzie mieszkała dwa lata. Po występie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu podjęła decyzję o powrocie do kraju.


Popularna Krystyna Lubicz


Największą popularność przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu telewizyjnym Klan (lata 1997–2013).

 

Kotulanka występowała również w wielu spektaklach telewizyjnych, m.in. "Sile komicznej" z roku 2003. 


W 2000 roku dostała statuetkę Telekamery dla najlepszej aktorki polskiej. Występowała w Teatrze Komedia, a także gościnnie w Teatrze Kwadrat, oraz w Teatrze Bajka w Warszawie.

 

polsatnews.pl

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie