Izraelskie media: polski rząd zamroził ustawę o IPN. Delegacja z Warszawy ma odwiedzić Izrael

Świat
Izraelskie media: polski rząd zamroził ustawę o IPN. Delegacja z Warszawy ma odwiedzić Izrael
Pixabay/whoismargot

"Polski rząd wstrzymuje wdrożenie nowelizacji ustawy o IPN a do Izraela wkrótce ma przyjechać polska delegacja, aby rozmawiać na ten temat - podaje w sobotę "Haaretz", powołując się na izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych. Nie wiadomo, czy informacje te dotyczą udziału polskiej delegacji w międzynarodowej konferencji szefów kancelarii parlamentów we wtorek w Knesecie - o czym już pisaliśmy.

"Polski rząd odracza implementację kontrowersyjnego prawa na temat Holokaustu. Na prośbę Izraela, rząd w Warszawie postanowił nie wprowadzać prawa, mimo że przeszło ono przez polski parlament i zostało autoryzowano przez prezydenta" - napisał izraelski dziennik  "Haaretz".

 

 

Według dziennika, w najbliższych dniach do Izraela ma przylecieć delegacja z Polski, aby z przedstawicielami tamtejszych władz rozmawiać  o "kompromisowych rozwiązaniach" i próbować zażegnać konflikt dyplomatyczny.

 

Na razie nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie ani strony izraelskiej, ani polskiej.

 

Kilka dni temu informowaliśmy, że niezależnie od napiętej sytuacji na linii Polska-Izrael i mimo sprzeciwu izraelskiego MSZ (jak twierdził dziennik "Jerusalem Post" na swojej stronie internetowej) przedstawiciele polskiego parlamentu wezmą udział w organizowanej w Knesecie konferencji międzynarodowej. W zaplanowanym na wtorek spotkaniu wezmą udział przedstawiciele około 30 państw.

 

Haaretz, polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie