Siarczyste mrozy nad Polską

Polska

Z dnia na dzień jest coraz chłodniej, a uczucie mrozu potęguje dość silny wiatr, zwłaszcza na północnym-wschodzie kraju. Tam i w kotlinach górskich, gdzie temperatura może lokalnie spaść nawet do minus 18 stopni C, jest najchłodniej - informuje i ostrzega IMGW.

- Z każdym dniem będzie coraz chłodniej. Nocami będziemy mieć bardzo duże spadki temperatury, zwłaszcza na północnym wschodzie i kotlinach górskich, gdzie temperatura może spaść w kolejnych dniach do minus 15, a nawet do minus 18 stopni C - poinformował  synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Kamil Walczak.

 

Suche powietrze arktyczne

 

Wyjaśnił, że nad Polskę zaczyna napływać mroźne i stosunkowe suche powietrze arktyczne z północno-wschodniej Europy. IMGW-PIB wydaje prognozy na najbliższe siedem dni. - Do przyszłej środy nie widać ocieplenia - powiedział synoptyk.

 

Jak dodał, w kotlinach sudeckich i lokalnie na północnym wschodzie mrozy sięgające -15 stopni C nadejdą w piątek. A na północnym wschodzie tak niskich temperatur można się spodziewać od nocy z piątku na sobotę.

 

Dość silny wiatr na północy 

 

Uczucie chłodu może być potęgowane przez wiatr. - W sobotę i niedzielę dość silny wiatr będzie zwłaszcza na północy. Tam temperatura odczuwalna będzie więc niższa - dodał Kamil Walczak.

 

Mieszkańcy Białegostoku opowiedzieli reporterowi Polsat News, jak radzą sobie z ujemnymi temperaturami.

 

 

W przeważającej części kraju ma być pogodnie. W najbliższych dniach IMGW-PIB spodziewa się tylko niewielkich opadu śniegu, głównie na wschodzie i południu Polski. - Od wtorku zachmurzenie zwiększy się w przeważającej części kraju. Opady, które tam mogą wystąpić, nie powinny być intensywne - powiedział Kamil Walczak.

 

Zdjęcia można wysyłać przez platformę Widzisz-Zareaguj oraz przez nasz profil na Facebooku.

 

Lidzbark Warmiński fot. p. Wanda

 

Nowa Wieś k. Suwałk, fot. p. Alicja

 

Zdj. od użytkownika z Birmigham

 

Olszanka, gm. Filipów, pow. Suwalski, woj. Podlaskie, fot. p. Julita

 

Mity na temat mrozu obalała w Polsat News Olga Owczarek.

 

 

PAP

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie