Zastępca dyrektora generalnego UNICEF oskarżony o molestowanie seksualne. Złożył rezygnację

Świat
Zastępca dyrektora generalnego UNICEF oskarżony o molestowanie seksualne. Złożył rezygnację
Wiki Media/Sudan Envoy/CC BY 2.0

Zastępca dyrektora generalnego Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) Justin Forsyth złożył w czwartek rezygnację w związku z zarzutami o molestowanie seksualne, kiedy pracował w organizacji Save The Children.

"Dyrektor generalny Henrietta Fore zaakceptowała dzisiaj rezygnację Justina Forsytha ze stanowiska zastępcy dyrektora generalnego UNICEF" - napisano w oświadczeniu wydanym przez UNICEF.

 

Forsyth został oskarżony o to, że podczas pracy jako szef organizacji Save the Children wysyłał niestosowne wiadomości do swoich pracownic oraz komentował ich wygląd. Miał się tego dopuścić w okresie od 2011 do 2015 roku.

 

"Kocham te organizacje"

 

Zarzuty wyszły na jaw, kiedy Brendan Cox, mąż zamordowanej brytyjskiej posłanki Partii Pracy Jo Cox, zrezygnował z pełnienia funkcji w Save the Children po oskarżeniach o molestowanie seksualne.

 

Justin Forsyth w wydanym oświadczeniu napisał, że rezygnuje nie z powodu "błędów" popełnionych podczas pracy w obu instytucjach charytatywnych, ale "z powodu niebezpieczeństwa wyrządzenia szkody UNICEF i Save the Children. To dwie organizacje, które naprawdę kocham i cenię (...) Nie mogę na to pozwolić".

 

UNICEF oświadczył, że nie był świadomy zarzutów, jakie na nim ciążyły, kiedy był on przyjmowany do pracy w 2016 roku.

We wtorek organizacja Save the Children przeprosiła swoje pracownice, które wcześniej skarżyły się na niewłaściwe zachowanie Forsytha, przyznając, że zarzuty nie były wtedy należycie rozpatrywane.

 

Forsyth pracował wcześniej w brytyjskiej organizacji charytatywnej Oxfam, a następnie jako specjalny doradca premierów Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira oraz Gordona Browna.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie