Posobkiewicz: ruchy antyszczepionkowe są jak koń trojański, który wjeżdża do twierdzy zdrowia

Polska

- Twierdza zdrowia ma solidne mury przed chorobami zakaźnymi, które są zbudowane ze szczepień ochronnych - powiedział w Polsat News Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Podkreślił, że "kiedy przez bramę twierdzy przejeżdża koń trojański - pod różnymi hasłami swobód obywatelskich - i mąci innym w głowie, to doprowadza do tego, że część ludzi jest pozbawionych odporności".

Posobkiewicz ostrzegł, że jeśli w społeczeństwie obniży się tzw. wyszczepialność, to wrócą choroby, o których już dawno zapomnieliśmy, np. odra.

 

Dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pokazują, że w 2016 roku w Europie było 5273 przypadków zachorowań na odrę. Rok później liczba chorych wzrosła do 21 315, a 35 osób zmarło.

 

Lekarz walczy z hejterami

 

Posobkiewicz podkreślił, że na temat szczepień trzeba mówić prawdę, a grupy antyszczepionkowców są niczym sekta. W ten sposób odniósł się do przypadku Dawida Ciemięgi - lekarza z Tychów, który padł ofiarą internetowego hejtu ze strony antyszczepionkowców.

 

Lekarz zapowiada kroki prawne przeciw osobom, które szkalują w internecie jego dobre imię, a także rodziców jego małych pacjentów. 

 

Więcej na ten temat w poniższym materiale wideo.

 

 

 

polsatnews.pl, Polsat News

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie